Ca urmare a situației înregistrate la momentul actual, la nivel internațional și național, cu privire la noul Coronavirus SARS-CoV-2, vă informăm că începând de mâine, 12 martie 2020, Muzeul Național al Literaturii Române Iași suspendă toate activitățile cu publicul, până în data de 30 martie 2020 (cu posibilitate de prelungire).

Muzeul Național al Literaturii Române Iași se aliniază măsurilor luate la nivel național și județean  în ceea ce privește prevenția. Dorim să vă asigurăm că tratăm cu maximă seriozitate toate aspectele referitoare la siguranța și sănătatea publicului vizitator și angajaților MNLR Iași.

Vă mulțumim pentru înțelegere și vă rugăm să consultați atât site-ul www.muzeulliteraturiiiasi.ro, cât și pagina de Facebook, pentru informații suplimentare, pe parcursul acestei perioade.